ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7919565
*
nr 791 9565
Spegel
höjd: 210
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:20:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 16:05:49
1
1.500 kr
19/11 17:00:20
2
2.000 kr
19/11 17:57:59
1
2.000 kr
19/11 18:02:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8039 Spegel
192x93cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
*
Spegel
nr 791 9565
Spegel
höjd: 210
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 16:05:49 | 1 | 1.500 kr |
19/11 17:00:20 | 2 | 2.000 kr |
19/11 17:57:59 | 1 | 2.000 kr |
19/11 18:02:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8039 Spegel
192x93cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37